Enerji bedeni, bedeni saran 72.000'den fazla enerji kanalından oluşmuştur.Tüm bu enerji kanalları, baş bölgesinden başlarlar. Bu kanallar, bedeni, kökler gibi çepeçevre sararlar.

Enerji bedeni, hayatımızın dizaynının temelindedir. Bu enerji bedeni, tüm eylemlerimizin ve hatta varlığımızın bile kaynağıdır. Enerji bedenimiz, derin uyku ve meditasyon esnasında kozmik enerjiyi alır. Bu enerjiyi, görmek, konuşmak, duymak, düşünmek ve fiziksel eylemler gibi bedensel ve zihinsel aktivitelerde kullanırız.Tüm bu aktiviteler, içimizdeki kozmik enerjiden güç alırlar. Kozmik enerjinin akışı, tamamen düşüncelerimize bağlıdır. Düşüncelerin kalabalığında kozmik enerjinin akışı tıkanır. Diğer bir ifadeyle, düşüncelerimiz, kozmik enerjinin akışını tökezleten bloklardır. Kozmik enerjinin akışı azaldığında, enerji kanallarındaki enerji tükenir. Bu tükeniş, enerji bedeninde eterik kümeleşmeler yaratır. Bu eterik kümeleşmeler, fiziksel bedende hastalıklara dönüşürler. Diğer bir deyişle, tüm hastalıkların kökeninde, eterik bedendeki enerji eksikliği yatar.

Meditasyonla bol bol kozmik enerji alırız. Bu enerji, enerji bedenimizdeki tüm enerji kanallarından akar. Kozmik enerji, enerji kanallarından akarken, yoğun akışı sayesinde, tüm enerjisel kümeleşmeler dağılır. Eterik kümeleşmeler dağıldığında ise tüm hastalıkların üstesinden gelebiliriz.

Enerji Pramrandra'dan akmaya başladığında, yoğunluğu önce başımızda, sonra bedenimizde hissederiz. Enerji, enerji kanalları temizlendiğinde, tıkanık bölgelerde gıdıklanma hissi veya ağrı hissedebiliriz. Bazen fiziksel bedenimizin çeşitli bölgelerinde ağrılar hissedebiliriz. Bu ağrılar için ilaç kullanmamıza gerek yoktur. Daha çok meditasyonla bu ağrılar azalacaktır. Kozmik enerjinin daha ve çok daha fazla alımıyla, tüm fiziksel ve ruhsal hastalıkların üstesinden gelebiliriz.

Sayfa Yorumları (0 )

Yorum Ekleyin